2026 március 23. - Emőke

Lázár János: április 12-én sorsválasztás következik

Az idei választások tétje Magyarország biztonsága és a magyarok pénze. Hazánk a bajban csak Orbán Viktorra számíthat, ő a magyarok embere. Magyarországnak nem nyálas slimfitekre, hanem Duracellekre van szüksége – jelentette ki a miniszter Orbán Viktor országjárásának vásárhelyi állomásán.

– Mi vagyunk többen, sokkal többen vagyunk! – így kezdte felszólalását a Fidesz-KDNP vasárnapi hódmezővásárhelyi választási nagygyűlésén Lázár János építési és közlekedési miniszter, országgyűlési képviselő, aki megjegyezte, folyamatosan az országot járja, így mindig mindenhol pontos számításokat végez.

Lázár János – akik idén egyéniben nem indul el az országgyűlési választáson – köszönetet mondott a helyiek támogatásáért, azért, hogy az elmúlt harminc évben szolgálhatta Hódmezővásárhelyt. Amíg él, tovább szolgál – ígérte. Kiemelte: Vásárhely a harcosok városa, az itt élők többször is megharcoltak a magyar szabadságért és függetlenségért. – Közösen harcoltunk az elmúlt 35 évben is, hogy mindenki jobban éljen Hódmezővásárhelyen, és most közösen kell odaállnunk Orbán Viktor és Czirbus Gábor mögé, hogy még erősebbek legyenek – üzente.

Hangsúlyozta: a térségben élőknek évszázadok óta tapasztalatunk van a Tisza kezelésében. Megtanulták először is, hogy a Tisza forrása Ukrajnában van. – Az a forrás idegen érdeket szolgál, és idegen helyről jön – szögezte le. Hozzátette: amikor a Tisza árad, Ukrajnából hozza a szemetet. Azt is tudjuk, hogy Tisza gyorsan árad, és még gyorsabban apad, s ezt tapasztalhatjuk 2026-ban is. A miniszter szerint ennek az egyik jele, hogy a szombaton Hódmezővásárhelyen cirkuszoló tiszás gyűlöletkommandóra nem voltak kíváncsiak az emberek. A vásárhelyiek ugyanis nem vevők a gyűlöletre, az alföldiek nem szeretik, ha valaki dühből, haragból és bosszúból politizál – húzta alá.

– A világban most baj van, nagy a tét, helyzet van. 2026-ban háborúk tombolnak, konfliktusok dúlnak, minden magyar ember veszélyben van. Olyan képviselőket kell választani, akik képesek megvédeni a biztonságot, és garantálni mindenkinek a biztosat – érvelt amellett, miért ajánlja a vásárhely-makói térség lakóinak, hogy a kormánypártok jelöltjére, Czirbus Gáborra szavazzanak április 12-én. Úgy fogalmazott, Czirbus közismert nyugalmára, higgadtságára, kiszámíthatóságára és megbízhatóságára nagy szüksége lesz a térségnek. – Árral szemben haladunk, és egy kapus az, aki mindent ki tud védeni – magyarázta.

Lázár János egyértelművé tette: a 2026-os választások tétje óriási: Magyarország biztonsága és a magyarok pénze. – Április 12-én nem népszavazás lesz az elmúlt tizenhat évről, hanem mindenki saját magának választ sorsot. Sorsválasztás következik! Minden magyar embernek kell saját magának sorsot választania – hívta fel a figyelmet, s egyúttal mindenkitől bölcsességet, megfontoltságot és nyugalmat kért.

A miniszter emlékeztetett: a Fidesz-KDNP az egyetlen olyan politikai erő, mely mindig a hétköznapi, az egyszerű emberek oldalán állt. Az olajválság közepette azért vezettek be védett üzemanyagárakat is, hogy mindenkinek segítsenek. – Aki a változásra szavaz, az kockáztat, az a veszélyt, a kiszámíthatatlanságot és a bizonytalanságot választja. Magyar Péter nem remény, hanem kockázat. A változás mindent elsöpör, amit közösen elértünk az elmúlt évtizedekben. Ha változás lesz, akkor nem lesz fizetésemelés, nem garantált a 13. és 14. havi nyugdíj, nem garantált az alacsony üzemanyagár, elveszíthetik a kedvezményes lakáshitelt, vége lesz a kamatstopnak, és véget érhetnek azok a juttatások, amelyek jobbá tették az országot – figyelmeztetett. Hangsúlyozta, ezek az intézkedések abból eredtek, hogy Orbán Viktor megsarcolta a külföldieket, a multikat, 15 ezer milliárd forintot szedett el tőlük, s arra fordította, hogy minden magyarnak jobb élete legyen.

Lázár János végül kifejtette: a miniszterelnök ugyan jobban hasonlít egy Duracellre, mint egy slimfit budai csávóra, de ennek az országnak 2026-ban nem nyálas slimfitekre, hanem pontosan Duracellekre van szüksége. – Magyarországon az elmúlt 40 évben mindenki számíthatott Orbán Viktorra. A bajban ez az ország csak rá számíthat, mert Orbán Viktor a magyarok embere – zárta beszédét.

Promenad24
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.