Magyar Péter európai parlamenti képviselője kéjesen sorolta, mennyi kárt tudtak okozni a magyaroknak már eddig is az aknamunkával, holott nincs olyan politikai cél, ami fontosabb a hazánál – jelentette ki az építési és közlekedési miniszter közösségi oldalán.
– Az ellenzék vezető erejének politikusa beismerő vallomást tett. Mindegy, hogy véletlenül vagy nagyképűségből tette, mivel úgy érzi, hogy a brüsszeli hátszéllel akár ezt is megengedheti magának – emlékeztetett Lázár János.
Hozzátette: a lényeg, hogy megtette, elmondta mi a mesterterv. „Minél rosszabb Magyarországnak, annál jobb a Tisza Pártnak.”
– Magyar Péter európai parlamenti képviselője kéjesen sorolta, mennyi kárt tudtak okozni a magyaroknak már eddig is az aknamunkával. Hogy hány kórház fejlesztésére, hány szociális juttatás bővítésére, hány közszolgáltatás javítására nem jut pénz az egészségügytől a magyar vasútig csak azért, mert Brüsszellel együttműködve szándékosan elzárták az uniós forrásoktól Magyarországot – hangsúlyozta a miniszter.
– Pénzt és életet. Ezt veszik el a magyaroktól, hogy egymás ellen uszíthassák őket. Polgárháborús hangulatot akarnak szítani. Káoszt akarnak! Káoszt a hidakon, káoszt a városokban, káoszt a vidéken – hívta fel a figyelmet a politikus.
Ez már nem böszmeség, ez már nem csak erkölcsi, politikai értelemben bűn: ez már történelmi léptékben, és talán jogi értelemben is az. Ez hazaárulás
– szögezte le Lázár János.
Úgy folytatta: „Mi, fideszesek és ellenzékiek sok mindenben nagyon mást gondolunk a világról… De kevés dologban még a legnagyobb vitáink közepette is egyet szoktunk érteni. Nem ártunk a gyerekeinknek, nem ártunk a nagyszüleinknek, nem ártunk azoknak, akik belénk vetették a bizalmukat: nem ártunk a saját közösségünknek. Ezt az utolsó közös nevezőt meg kell védenünk, mert tényleg nem marad más az életünkben, csak anarchia és háború”.
Nincs olyan politikai cél, ami fontosabb a hazánál
– erősítette meg Lázár János.
Véleménye szerint
a tiszás politikusnak azonnal távoznia kell a közéletből, a Tisza Pártnak és személyesen Magyar Péternek pedig egyértelművé kell tennie, hogy nemet mond a saját hazája elleni hadviselésre. Hogy ez már neki sem fér bele. Különben az Úristen kegyelmezzen neki.
A Magyar Nemzet videója: