2025 március 12. - Gergely

Házról házra – az emberek véleményéért

A mai digitális világban legtöbben már nem a személyes találkozásokat részesítik előnyben, hanem a különböző online felületeket használják kapcsolattartásra. Különösen igaz ez politikusokra. A vásárhelyi Fidesz-KDNP képviselői azonban a hagyományos „házról házra” elv alapján ismét elkezdik járni az utcákat, hogy beszélgessenek a lakosokkal.

Másodjára kezd konzultációba a vásárhelyi Fidesz-KDNP szervezete. Tavaly az első ilyen akción több mint 2100-an töltöttek ki kérdőívet név nélkül a város helyzetéről. Nagy Enikő Diána, Szeibel Máté, Markó Csaba és Szél István számos új javaslatot kaptak a város fejlesztésével, karbantartásával kapcsolatban.

A képviselők márciusban folytatják a házról házra járást, hogy megismerjék a lakosok véleményét az aktuális ügyekről. Szó esik a kormány által bevezetendő kedvezményekről, támogatásokról, a vásárhelyi adó- és áremelésekről, valamint a 70 kilométerre lévő szabadkígyósi Wenkcheim-kastély örökbefogadásáról is.

A frakció korábban hangsúlyozta: rájuk bármikor számíthatnak a vásárhelyiek, és előtérbe helyezik az emberek közötti folyamatos jelenlétet.  Az összegyűjtött tapasztalatokat közgyűlés elé viszik, hogy valóban a polgárok észrevételeit, javaslatait képviseljék a torony alatt.