A német hatóságok közlése szerint az illegális menedékkérők száma Görögországból Németországba már eléri a nyolcezret ebben az évben. A migránsok kijátsszák az ellenőrzéseket, így jutnak el Németországba.
A német belügyminisztérium közölte, hogy csak 2025 januárja és májusa között körülbelül nyolcezer migráns költözött Görögországból Németországba.
Az EU szabályai szerint azok a migránsok, akik egy tagállamban védelmi státust kaptak, hat hónapos időszakon belül legfeljebb kilencven napig utazhatnak más tagállamokba. Máshol azonban nem nyújthatnak be második menedékjog iránti kérelmet az unió területén – számolt be a Brussels Signal.
A nyolcezer migráns már korábban védelmi státust kapott a görög hatóságoktól.
Azoknak, akik Görögországban védelmet kaptak, ott kell élniük a védelemmel
– közölte a német minisztérium.
A Funke jelentése szerint a Görögországban védelmet élvező menekültek körében bevett gyakorlat volt, hogy egyszerűen repülővel utaztak tovább Németországba. A német rendőrségi szakszervezet képviselője arról beszélt, hogy a német repülőtereken túl laza az ellenőrzés.
A GdP elnöke, Andreas Roßkopf azt mondta:
A szövetségi rendőrség ellenőrzi a folyami hidakat, az autópályákat és a vidéki utakat a lengyel és az osztrák határ mentén. Ugyanakkor a repülőtereken hiányosságok vannak. Ez abszurd. A szövetségi rendőrségnek sürgősen több hatáskörre van szüksége az úgynevezett másodlagos migráció ellenőrzéséhez és elutasításához.
Merz szigorítást ígért, mégis sok migráns érkezik az országba
Friedrich Merz kancellár fogadkozott, hogy kormánya szigorítja az illegális bevándorlást az országba, és látványintézkedésként a német kormány megkezdte a bevándorlók Afganisztánba visszaküldését.
Németország folytatja a migránsok kitoloncolását
Egy közelmúltbeli bírósági döntés most lehetővé tette a német hatóságoknak, hogy a migránsokat visszatoloncolják Görögországba, ha azok már ott kértek menedékjogot. Áprilisban a német szövetségi közigazgatási bíróság úgy döntött, hogy Németország visszatoloncolhatja a migránsokat Görögországba, ha azok egyedülállók, egészségesek és munkaképesek.
Hoz-e lényegi változást a Friedrich Merz vezette kormány migrációs politikája?
Az athéni kormány azonban kijelentette, hogy nem fogadja vissza azokat a menekülteket, akik Görögországban, majd Németországban is menedékjogot kértek.
Borítókép: Migránsok egy befogadóhelyen Kréta szigetén (Fotó: AFP)
forrás: magyarnemzet.hu