2025 április 7. - Herman

Hamarosan indul az országos véleménynyilvánító szavazás

A napokban országos véleménynyilvánító szavazás kezdődik Magyarországon. A cél, hogy mi, magyarok közösen határozzunk Ukrajna európai uniós csatlakozásának kérdésében – írja a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

Brüsszel gyorsított eljárásban akarja felvenni Ukrajnát az Unióba. Ez azonban alapvetően befolyásolhatja Magyarország jövőjét, és közvetlenül érint minden magyart, ezért nem dönthetnek a fejünk felett. Az ukrán csatlakozás évi több százezer forintjába kerülne minden magyar családnak, valamint komoly pénzügyi és biztonsági kockázatokkal járna. A kormány az emberek döntését segítve részletes tájékoztatást nyújt majd ezekben a kérdésekben.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ felhívja a figyelmet: Mindenkit arra kérnek, hogy minden szempontot mérlegelve vegyen részt a szavazáson, és döntsön felelősséggel.

A szavazás levélben történik, a szavazólapokat a következő hetekben kezdi kézbesíteni majd a posta. A szavazásban minden nagykorú magyar állampolgárnak joga van részt venni, és igennel vagy nemmel voksolni.

Most Ön dönt! Éljen a szavazás jogával! – olvasható a felhívásban.

Promenad24
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.