2026 április 13. - Ida

Toroczkai László: csak minket nem söpört el a Tisza

Mi vagyunk az egyetlen politikai erő, akit nem söpört el a Tisza Párt – jelentette ki Toroczkai László pártelnök, listavezető vasárnap a Mi Hazánk Mozgalom eredményváróján éjjel fél 11-kor tartott sajtótájékoztatóján.

A politikus arról beszélt: a Tisza a Facebooknak és a mögötte álló globális cégnek köszönheti sikerét, emiatt pedig „a demokrácia állapota rohamosan romlani fog Magyarországon”. Szerinte ezt jelzi, hogy a Tisza eredményvárójára nem engedtek be a pártnak „nem szimpatikus” újságírókat, médiumokat.

A Mi Hazánk belátható időn belül a Tisza Párt váltópártja lesz – ígérte Toroczkai László a hallgatóságának, amely üdvrivalgással fogadta szavait.

A politikus köszönetet mondott „józanságukért a gondolkodó magyaroknak”, akik rájuk szavaztak, majd arról beszélt, „egészen elképesztő túlerővel szemben”, mindvégig tisztességgel, becsülettel küzdöttek a kampány és az elmúlt négy év során.

Felidézte:

már jó ideje megjósolták, hogy a választás eredményeként hárompárti parlament alakul, majd arról beszélt, hogy az eredmény megmutatja, a Mi Hazánkon kívül a korábbi törvényhozásban jelen lévő minden más politikai erő „megsemmisült, összeomlott”.

A Tisza Párt vissza fog élni azzal az óriási hatalommal, ami ma a kezébe került – mondta Toroczkai László, a Gyurcsány-Bajnai-kormányok idejét hozva párhuzamként.

A legkeményebben ellen fogunk állni akkor, amikor megpróbálják a magyar demokráciát leépíteni – jelentette ki a Mi Hazánk elnöke.

MTI

Promenad24
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.