2026 március 23. - Emőke

Márki-Zay: hazaárulók azok a kárpátaljai magyarok, akik nem akarnak meghalni Ukrajnáért

Márki-Zay Péter, Magyar Péter és a Tisza szövetségese gyávának és hazaárulónak tartja azokat a kárpátaljai magyarokat akik nem akarnak meghalni Ukrajnáért.

Szentkirályi Alexandra, a budapesti Fidesz elnöke és fővárosi közgyűlési frakcióvezetője újabb kemény hangvételű Facebook-bejegyzésben reagált Márki-Zay Péter kijelentéseire, miszerint a kárpátaljai magyarok hazaárulók, amiért nem akarnak harcolni az ukrajnai háborúban.

Márki-Zay Péter, Magyar Péter és a Tisza szövetségese gyávának és hazaárulónak tartja azokat a kárpátaljai magyarokat akik nem akarnak meghalni Ukrajnáért. A Márki-Zay féle politikusok gondolkodás nélkül küldenék a halálba azokat a magyarokat, akik nem akarják az életüket adni egy értelmetlen háborúban”

– írta a politikus.

Hozzátette, Ukrajna esetleges uniós csatlakozása esetén a háború „belépne az Európai Unióba”, és akkor Márki-Zay Péterhez hasonló politikusok minden európai fiatal számára „hazafias kötelezettségnek” tartanák az orosz frontra vonulást.

Ne hagyjuk, hogy futóbolondok belerángassák a hazánkat ebbe az őrületbe! Ebből a háborúból ki kell maradni! […] Szerinte erre Orbán Viktor és a Fidesz jelenti a garanciát, ezért a kormánypárt a biztos választás a választópolgárok számára”

– zárta bejegyzését Szentkirályi Alexandra.

A hódmezővásárhelyi polgármesternek nem ez volt az egyetlen vállalhatatlan kijelentése vasárnap. Az ellenzéki politikus szerint az ukránok azért nem engedték a Barátság kőolajvezetékhez a magyar delegációt, mert Orbán Viktor akarja felrobbantani a vezetéket.

forrás: vadhajtások.hu

 

 

Promenad24
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.