Magyar Péter biztosra akart menni: tram-trainnel, buszokkal és autókkal is mozgósították a tiszásokat Szegedről, Makóról, a környező kisebb településekről, illetve Békéscsabáról, Orosházáról, Gyuláról, Sándorfalváról és Budapestről, de még Miskolcról is.
Bár Magyar Péter fóruma csak 19 órakor kezdődik a Rapcsák András utcán, már késő délután tömegével érkeznek a vidékről utaztatott tiszások Hódmezővásárhelyre. Számos jelzést kaptunk erről olvasóinktól, illetve tudósítóink ugyanezt tapasztalták a belvárosban.

Rengeteg fiatal érkezik Szegedről a tram-trainnel, de a belvárosi utcák is kezdtek megtelni a vidékről érkezők autóival. Olyan buszokat is lehetett már látni, melyek környező településekről, illetve Békés vármegyéből szállították ide a közönséget az ellenzéki pártvezérnek. Sokan tiszás pólót viselnek, s tiszás táblákat is láttunk náluk. „Merre van a Papcsák utca?” – kérdezgette egy alkoholtartalmú italokkal láthatóan jól felszerelt, eléggé színpompás hajkoronát viselő fiatalokból álló társaság a járókelőket. „Talán Rapcsák…” – javították ki őket.

Az történik tehát, amit már korábban jeleztünk: Magyar Péter és kampánycsapatát, valamint Márki-Zay Péter polgármestert is arculcsapásként érte a jobboldal vasárnapi erődemonstrációja, s mivel érzik, hogy hasonló tömeggel nem tudnának előrukkolni Hódmezővásárhelyen, szervezetten mozgósítják, utaztatják, szállítják ide a vidéki tiszás aktivistákat, szimpatizánsokat.
