Az ég kék, a fű zöld, jön a választás: hatalmas pánik és zavar van a hódmezővásárhelyi polgármester fejében.
Nem tudunk másra gondolni: Márki-Zay Péternek elgurult a gyógyszere, és nem sikerült megtalálnia. Nehéz mással magyarázni azt a zavarba ejtő zavargást, ami a hódmezővásárhelyi polgármester fejében az elmúlt órákban kialakult. Az ellenzéki politikus fékezhetetlen agyveleje azt követően váltott téboly fokozatra, hogy kiderült: március 22-én Hódmezővásárhelyre látogat, és szabadtéri választási fórumot tart Orbán Viktor.
Nagyon úgy tűnik, hogy a Tisza-influenszerként kampányoló, ukránpárti polgármester kezd pánikba esni a miniszterelnöki vizittől és/vagy az április 12-i választások közeledtétől. Ennek okán kedden este a közösségi oldalán már állítólagos választási csalásokról és utcai zavargásokról kezdett delirálni. (Ja persze nem arra gondolt, hogy Brüsszel, illetve Zelenszkij elnök a Barátság kőolajvezeték elzárásával, az olajblokáddal és Magyar Péter támogatásával durván beavatkozik a magyarországi voksolásba…)
„Én az erőszakmentes ellenállás híve vagyok, de ha elcsalják a választást – márpedig most is csalnak –, én nem tehetek mást, zavarogni fogok, mert az egyeduralomra való törekvés törvénytelen”
– írta és ígérte Márki-Zay, aki a jelek szerint unokatestvéréhez, Hadházy Ákoshoz hasonlóan előre igyekszik megmagyarázni az ellenzék vereségét, s utcai ellenállással fenyegetőzik a Fidesz győzelme esetére. Ez persze nem idegen Márki-Zaytól, aki többször célozgatott már arra, hogy egy a tuniszi zöldségestől elinduló, arab tavasz jellegű, egy Majdan-típusú vagy egy Molotov-koktélos forradalom Magyarországon is bármikor kitörhet, ha a jelenlegi kormánypártok maradnak hatalmon. Aztán a fideszes politikusok az akasztófán vagy a lámpavason is végezhetik. Ő persze nem szeretné ezt, csak úgy mondja, hogy megtörténhet, a „szeretet hatalma” jegyében…
Aki azt hitte, hogy a polgármester kimaxolta a diliházat, nagyot tévedett. Úgy tűnik, igencsak nehéz éjszakája volt. Ma reggelre ugyanis tovább sikerült tekernie az őrületet: már a fegyverek is előbújtak az elméjében. A Facebook-felületén egy kommentjében levegőbe lövésről vizionált a miniszterelnök országjárása kapcsán.
„Igen, sokan mondják, és elképzelhető is, hogy a beépített orosz kémeik lőnek majd egyet-kettőt célzottan a levegőbe, hogy kellő empátiával adózhasson a magyar nép a szavazófülkék magányában a hős, a megtámadott Orbán Viktorunkra”
– adta elő hajnali agyszüleményét.
Márki-Zay Péternek innen is jobbulást kívánunk, s azt javasoljuk: a képzelgések, a gyűlölködés, az uszítás és a hergelés helyett foglalkozzon végre Hódmezővásárhely ügyeivel és problémáival. Nyolc éve ő a polgármester, új fejlesztés, új beruházás, új munkahelyteremtés semmi, kátyú az utcákon viszont dögivel. Lenne mit tenni a facebookozás helyett!
Borítókép: Archív
