2026 március 8. - Zoltán

Lázár János: Ukrajna veszélyt jelent minden magyar háztartásra (videó)

Az építési és közlekedési miniszter a Magyar Nemzet Rapid Extrájában kiemelte: a feladat most az, hogy a választások befolyásolása miatt kialakult helyzetet miként lehet megtörni.

A feltételezhető ukrán szabotázsakciókról, a tényfeltáró bizottságról, valamint a kormányülésen elhangzott információkról is kérdezte Néző László, a Magyar Nemzet főszerkesztője Lázár János építési és közlekedési minisztert.

– Már nem politikusok vitájáról, azaz hogy Zelenszkij szereti-e a magyar miniszterelnököt, ez már nem erről szól – fejtette ki a politikus. Mint fogalmazott,

amit ma csinál Ukrajna a Barátság kőolajvezeték blokkolásával, az Magyarország minden háztartásának és állampolgárának a veszélyeztetését jelenti.

Erről is sokat beszéltek a héten a kormányülésen, valamint arról, hogy meddig áll rendelkezésre az országunk tartaléka. Emlékeztetett Szijjártó Péter keddi megjegyzésére, miszerint mi tovább bírjuk olajjal, mint az ukránok pénzzel, de ha ez az blokkolás sokáig fennmarad, az a magyar háztartásoknak nagy kárt okoz. Kiemelte, a feladat most az, hogy a választások befolyásolása miatt kialakult helyzetet miként lehet megtörni. Hozzátette,

nemcsak a veszélyek koráról, hanem egy újabb világháború kitöréséről is kellett beszélni a kormányülésen.

A miniszter elmondta azt is, a magyar ellenzék és Brüsszel azon dolgozik, hogy elvágjanak minket az olcsó energiától, miközben minden kutatás azt jelzi, hogy a magyar lakosság 70-80 százaléka az olcsóbb energiát szeretné.

További részletek a Rapid extrában:

Forrás: Magyar Nemzet

Promenad24
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.