2026 február 19. - Zsuzsanna

Választási kisokos jelölteknek – mutatjuk a legfontosabb határidőket

Szombaton indul hivatalosan a kampány. A jelöltek ekkortól vehetik fel az ajánlóíveket és kezdhetik meg az aláírások gyűjtését. Mutatjuk a legfontosabb dátumokat.

Április 12-én lesz a parlamenti választás Magyarországon, a választópolgárok az Országgyűlés 199 képviselőjéről döntenek – 106-ról egyéni körzetben és 93-ról országos lista alapján.

A hivatalos, 50 napos kampányidőszak február 21-én, szombaton indul. Ettől a naptól lehet plakátokat kifüggeszteni, elkezdődik a szabad kampánytevékenység, és ettől a naptól vehetik át a jelöltek az ajánlóíveket a helyi választási irodáktól. Az egyéni jelölteknek legalább 500 érvényes aláírást kell összegyűjteniük ahhoz, hogy a szavazólapra kerülhessenek – olvasható a valasztas.hu-n.

Jelöltet legkésőbb március 6-ig lehet bejelenteni, és az ajánlóíveket is eddig kell leadni a választási irodáknak. A jelöltek sorrendjét március 6-7-én, a jelölőszervezetekét március 7-8-án sorsolják, ekkor dől el, ki hol szerepel a szavazólapon.

Az adatszolgáltatás adatait a nyilvántartásba vett jelölt és listát állító jelölő szervezet legkésőbb április 12-én, a szavazás napján köteles megsemmisíteni, és április 15-ig kell leadni az adatmegsemmisítő jegyzőkönyvet.

A választási plakátok eltávolítására a választás után egy hónap áll rendelkezésére.  A plakátokat az, aki elhelyezte, vagy akinek érdekében elhelyezték, május 12-én 16 óráig köteles eltávolítani.

Borítókép: Illusztráció

Promenad24
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.