Még májusban gyulladt ki egy egy tanyaépület Hódmezővásárhely külterületén. A Csomorkányi úton lévő ötven négyzetméteres házhoz három járművel vonultak a tűzoltók. Az épület teljes terjedelmében égett, a teteje beszakadt, egy gázpalack felhasadt. A tűzoltók oltás közben, a romok átvizsgálásakor egy holttestet találtak az épületben – számoltunk be róla korábban.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője a Promenad24-nek most elmondta, hpgy Csongrád-Csanádban az év eleje óta négyen vesztették életüket lakástűzben. Összesen 201 helyszínre kellett vonulniuk, és 29 sérültet is találtak.
Mukics Dániel hozzátette, hogy a lakástüzek megelőzése érdekében tanácsos a konyha, a hálószoba vagy a nappali mennyezetére füstérzékelőt szerelni. Már olyan füstérzékelőket is lehet kapni, amelyek füst esetén nemcsak hangosan sípolnak, hanem figyelmeztető jelzést is küldenek a mobiltelefonra.
De a házban és a körülötte felhalmozott lomok is növelik a tűz keletkezésének kockázatát és nehezítik a menekülést, valamint a tűzoltók munkáját. Az otthonunk rendben tartása tűzvédelmi szempontból is fontos, hiszen a sok lom miatt gyorsabban terjed a tűz, és mérgező füst keletkezik.