2025 augusztus 11. - Zsuzsanna, Tiborc

Trump jövő héten találkozhat Putyinnal

Sajtóinformációk szerint az Egyesült Államok elnöke és az orosz elnök már jövő héten találkozhat egymással.

Donald Trump a jövő héten személyesen találkozik Vlagyimir Putyinnal – írja a New York Times két, a tervvel tisztában lévő forrásra hivatkozva.

A lap hozzáteszi, hogy Trump az orosz elnökkel való találkozót követően újabb megbeszélést tervez Putyinnal és Ukrajna elnökével, Volodimir Zelenszkijjel. Trump ma este egy telefonbeszélgetés során közölte a tervet az európai vezetőkkel – mondták a források, melyeket a Sky News is idézett.

Sajtóinformácók szerint a tervezett találkozón csak Trump, Putyin és Zelenszkij vesznek részt, európai partnerek nem lesznek jelen.

Egyes információk szerint Trump szerdán, európai vezetőkkel folytatott telefonbeszélgetés során közölte terveit. Az európai vezetők úgy tűnik, elfogadták Trump szavait – közölte az egyik, a telefonbeszélgetésről tájékozott forrás a The New York Times szerint.

Amint arról korábban beszámoltunk, az Egyesült Államok elnöke közösségi oldalán osztott meg részleteket Vlagyimir Putyin és Steve Witkoff tárgyalásáról, amely három órán át tartott.

Különmegbízottam, Steve Witkoff, rendkívül eredményes megbeszélést tartott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Nagy előrelépés történt! Utána tájékoztattam néhány európai szövetségesünket

– írta az Egyesült Államok elnöke, hozzátéve:

Mindenki egyetért abban, hogy ennek a háborúnak véget kell vetni, és az elkövetkező napokban és hetekben ennek érdekében fogunk dolgozni. Köszönöm figyelmüket!

Borítókép: Donald Trump és Vlagyimir Putyin Fotó: AFP

forrás: magyarnemzet.hu

 

 

Promenad24
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.