Mindannyiunk közös érdeke, hogy Hódmezővásárhely továbbra is a legbiztonságosabb megyei jogú város maradjon – írja keddi közleményében a Fidesz-KDNP vásárhelyi szervezete. A párt szerint fejleszteni kellene a térfigyelő kamerarendszert, ugyanis a Fidesz-iroda ablakainak betörőjét nem a városi, hanem a tram-train miatt telepített új kameráknak köszönhetően kapták el.
„A Fidesz iroda ablakának péntek esti betörése sok mindenre rámutatott. Egyrészről a rendőrség gyorsan kézre tudta keríteni az elkövetőt, aki elmondta, hogy semmilyen politikai motivációja nem volt tettének. Azóta az ítélet is megszületett, az ügyészség a különösen visszaeső vádlottat bíróság elé állította, ahol jogerősen 1 év 3 hónap börtönre ítélték.
Márki-Zay Péter mindezek ellenére is megpróbálta belekeverni a politikát, mert neki csak az számít, hogy hangulatot keltsen. Ahogy tette azt akkor is, amikor a „macikukák” alkatrészének eltulajdonítása és a béka megkínzása kapcsán is fideszes elkövetőkről fantáziált. Tette mindezt szimpla számításból, hívei felhergelésének legaljasabb szándékával. Polgármesterként azonban jobban tenné, ha nem a fideszesek és nem a rendőrség ellen hergelne, hanem a mára elavult, sok esetben használhatatlan képeket rögzítő városi kamerarendszert tenné rendbe. Azt a kamerarendszert, amelynek köszönhetően, a rendőrség munkája mellett, a 2010-es években a legbiztonságosabb megyei jogú várossá vált Hódmezővásárhely. A mostani elkövető kézre kerítése is csak annak volt köszönhető, mert a tram-train nyomvonalán új kamerák kerültek telepítésre, amelyek használható felvételeket készítettek.
Mindannyiunk közös érdeke, hogy Hódmezővásárhely továbbra is a legbiztonságosabb megyei jogú város maradjon. Ehhez azonban munkára, a rendőrség megbecsülésére és nem süket dumára van szükség”
– áll a párt közleményében.