Mélyponton a vásárhelyi, belvárosi vállalkozások kínálata – soha ilyen sok eladó, kiadó, vagy a közelmúltban bezárt üzlettel nem találkoztunk még.
Az elmúlt hónapokban gombamód megszaporodtak a kiadó, eladó üzletek Vásárhelyen a belvárosban, vagy annak közvetlen környékén. Az Andrássyn, a dr. Rapcsákon, a Szent Antalon, a Szegfű utcán, az Oldalkosáron és a Deákon rengeteg az ilyen üzlet, de még ennél is szomorúbb képet mutat a Kinizsi utca, ahol alig találni nyitott üzlethelyiséget. A tendencia még Vásárhely új „Mariahilfer Straße”-jén (a híres bécsi bevásárlóutca után szabadon) a Telekin is érezhető, még itt is találni pár üres üzlethelyiséget. Ráadásul itt most komoly a pánik is, hiszen a tervek szerint parkolózónát alakíthatnak ki az utcán.
A szegényes belvárosi üzletkínálatot tetézi, hogy február 16-án bezárt az ugyan nem belvárosi, de a közelben található Takko Fashion, valamint bezárta vásárhelyi üzletét a népszerű Domján Optika, akik ezentúl szentesi és szegedi üzletükben várják a vásárlókat.
Konkrét döntés még ugyan nincs, de információink szerint a bezárást és a távozást fontolgatja egy ismert belvárosi vendéglátóipari egység és egy, a városban meghatározó elektronikai termékeket árusító egység, valamint több kisebb butik, bolt is.
Az ingatlan.com-ra feltöltött kínálat szerint csak a belvárosban több tucatnyi iroda, raktár, üzlethelyiség, vagy vendélátóegység keres új gazdát.
Fotókon az üres üzletek, pangó utcák: