Lekörözik Vásárhelyt a környező városok munkahelyteremtésben

Összesen tizenegy munkahelyteremtő beruházás zajlik vagy kezdődik meg hamarosan Csongrád-Csanád vármegyében, Vásárhely azonban kimarad a listából. Alaposan köröket vernek a szomszédos települések a megyei jogú városra.

Ha körbenézünk a vármegye településein, mindenfelé találunk jelenleg is zajló vagy hamarosan induló munkahelyteremtő fejlesztéseket, bővítéseket. Mind közül a legnagyobb természetesen a szegedi BYD, ami mintegy tízezer embernek ad majd munkát, és az egész dél-alföldi régióra hatással lesz, de a többi környező település sem szégyenkezhet. Vásárhely viszont nullázik.

Új üzemek, üzletek kínálnak munkát

Szentesen a Hungerit Zrt. új automatizált csirkevágóhidat és feldolgozó üzemet épít. Felgyőn a Profi-Tom Zöldségtermelő Kft. üvegházbővítést tervez körülbelül kettő és fél hektárnyi területen, amivel tizenöt új munkahely jön létre. Csongrádon tavasszal KIK és PEPCO is nyílik tavasszal, a cégek 10-15 új munkahelyet kínálnak a lakosoknak. Csongrád-Bokroson márciusban megnyílik a Gál-Gépszer Kft., szintén tizenöt ember dolgozhat ott. Bokroson emellett a Mars Magyarország Kisállateledel Gyártó Kft. is bővít.

Már közmeghallgatáson is szó esett a kisteleki tortilla üzemről, amelyet az EL JEFE Gyártó és Kereskedelmi Kft. üzemeltet majd. Itt tartósított lisztes áru, vagyis tortilla laposkenyér gyártása zajlik majd.

Szegednek nem csak a BYD jelent lehetőségeket. A Rheinmetall ipari alkatrészgyártással 250-300 új munkahelyet teremt, valamint a PICK is új üzemet tervez.

Deszken 4 milliárd forint értékben a SzemperFlorance Kft. létesít komplex mezőgazdasági termelő és feldolgozó üzemet, a napelemek telepítése folyik. Makón a kínai tulajdonú Benepack Hungary Kft. élelmiszeripari csomagolóanyag-gyártó vállalatnál a befejező munkálatok zajlanak, az engedélyezési eljárások előkészítés alatt állnak. A csomagoló üzem kezdetben 130-140 embert foglalkoztat a térségben.

Vásárhely lemaradásban

Vásárhelyen nem látszik a város koncepciója a jövőre nézve. Nem látszik, mitől lesz jobb a település 10-20 vagy éppen 40 év múlva, nincs kézzelfogható jövőkép – erről Markó Csaba nyilatkozott a múlt héten a Rádió 7 Közös Nevezőjében. A helyi Fidesz-frakció vezetője, önkormányzati képviselő hozzátette: a város a legutóbbi közgyűlésén elfogadott költségvetés is ezt erősíti, ezért nevezték azt el a kilátástalanság és a stagnálás költségvetésének.

Szél István a műsorban rámutatott: egy-egy munkahelyteremtő beruházás az adott településen jelentősen növeli az adóbevételeket, valamint mindig a fizetések drasztikus emelkedését és a fizetőképes kereslet növekedését eredményezik, ami által egy pezsgőbb, erősebb település jöhet létre.

– Vásárhely a sokadik éve kimarad ebből, itt csak a szép ígéretek vannak. Az önkormányzat értékesít területeket vállalkozóknak, de semmilyen építkezést, bővülést nem látunk – fejtette ki a fideszes képviselő.

Amíg a környező települések ipari beruházásokkal fejlődnek, addig Márki-Zay Péter vásárhelyi polgármester négy hetes indiai luxusutazását tölti, és csak március 9-10 környékén érkezik haza.

Borítókép: makói Benepack-gyár