Az idegrendszer rejtelmeibe pillanthattak be az NLG diákjai
A hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium, Általános Iskola Természettudományos Önképzőkör (TÖK) újabb előadója között köszönhették a Középiskolai MTA Alumni programmal való együttműködésnek köszönhetően Dr. Sántha Péter egyetemi docenst, aki Szegedről érkezett, az SZTE, Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Anatómiai, Szövet-és Fejlődéstani Intézetének munkatársaként.
Az idegrendszer az agyon innen és az agyon túl – a perifériás idegrendszer mélységei című diákközpontú, a gyerekek tanulmányaihoz magyarázatokkal igazodó, színes előadását a diákok nagy érdeklődéssel követték.
A 12-es biológia sávos csoport és a 10. A és 11. B osztályok biológia iránt érdeklődő diákjai betekintést kaphattak az idegrendszer rejtelmeibe, megtudhattuk, hogy a még az agy a teljes test néhány %-a, addig a perifériás idegrendszer mindenütt ott van a testben. Ugyanis, ha az idegrendszerről beszélünk, általában rögtön az agyra gondolunk. Pedig testünk szinte minden köbmillimétere tele van az idegszövet elemeivel. Persze nem mindenhol vannak olyan látványos és hatalmas idegsejtek, mint az agykéregben, vagy a kisagyban. A szerveinket átszövő ideghálózat gyakran szinte észrevétlenül teszi a dolgát, és szabályozza életműködéseinket. Ez a perifériás idegrendszer, amely legalább olyan érdekes, mint amilyen fontos a mindennapi életünkbe, nem beszélve a különböző kórállapotokról.