Több generáció is alkot, zenél a makói Jámbor családban
Jámborné Balog Tündét unokái, dédunokái is követék az alkotópályán.
Jámborné Balog Tündét családjának több tagjai is követi a művészeti pályán. A makói József Attila-díjas író, képzőművész elmondta: dédunokái a hangszeres zenét választották, unokája, Magyarné Jámbor Rozália néptánc-oktató és képzőművész is egyben. Nemrég az ő festményeit állították ki a makói városi könyvtárban. Jámborné Balog Tünde hozzátette: unokája még általános iskolás sem volt, mikor rendszeresen részt vett az általa vezetett rajzszakkör foglalkozásain.
Tünde néninek a képzőművészeti munkáit Budapesten csodálhatták meg a napokban az érdeklődők. A makói alkotó festményeit, rajzait nagyon sok helyen kiállították már. Emellett képzőművész generációk nőttek fel a kezei alatt. Nem csak rajzszakköröket tartott a Maros-parti városban, hanem hosszú időn keresztül művésztelepet is irányított.
Jámborné Balog Tünde – idős kora ellenére – mind a mai napi aktívan részt vesz a Maros-parti város, de az ország művészeti és kulturális életében is. Most is alkot, de emellett kiállításokat nyit meg, alkotókat ajánl az érdeklődők figyelmébe.
Tünde néni nagyon szívesen mesélt unokája, Rozália művészeti pályájáról is. Tőle tudtuk meg: miután a kis Rozi megkedvelte a rajzolást, felnőtt fejjel sem szakad el tőle. Igaz, a tanulmányai másfelé vitték, ugyanis pedagógusi diplomát szerzett. Szombathelyen végezte a tanulmányait, ahol a Savaria Táncegyüttesnek köszönhetően nagy hagyománya van a különféle táncoknak, így a néptáncnak is. Ezért Rozália is néptáncolni kezdett, majd később megszerezte a néptánc-oktatói képesítést is.
Családjával Budapestre költözött, ahol civil hivatása lett. A táncot felfüggesztette, de a festészet megmaradt. Elsősorban szocioképeket készít, vagyis a főváros utcáit járva, a villamoson ülve figyel fel a nehéz sorsú emberekre. Kicsi műtermében pedig portrékat fest róluk.