Egy rövid időre budapesti kísértetek költöztek a makói könyvtárba
A Jámbor család tehetséges tagjai mutatkoztak be pénteken a bibliotékában.
Nagyvárosi kísértetek címmel nyílt pénteken kiállítás a makói könyvtárban Magyarné Jámbor Rozália festményeiből. A budapesti alkotó elmondta: 11 év elteltével ismét a Maros-parti városban mutatkozhat be. Ezer szállal kötődik a településhez, hiszen nagyszülei révén innen származik. A tárlatot nagymamája, Jámborné Balog Tünde József Attila-díjas író, képzőművész ajánlotta a jelenlévők figyelmébe. Magyarné Jámbor Rozália hozzátette: a főváros utcáin látott emberek inspirálják a festésre.
Az alkotótól megtudtuk: kisgyermekként nagyon sok időt töltött Makón. Nagymamája akkor egy rajzszakkört vezetett, melyre őt is többször elvitte. A kis Rozi ilyenkor együtt rajzolt, festett a nagyobb gyerekekkel. Elmondása szerint ez is közrejátszott abban, hogy felnőttként is folytassa ezt a képzőművészeti ágat.
A Jámbor családnak több tehetséges tagjai is van. A pénteki makói kiállítás megnyitóján nem csak a nagymamát és az unokáját ismerhetik meg a jelenlévők, hanem a dédunokákat is. A gyerekek hegedű- és fuvolajátéka nyitotta meg a tárlatot.
Magyarné Jámbor Rozália elárulta: nem a képzőművészet a hivatása, hanem egy fővárosi irodában dolgozik. Szabadidejében – amennyi a kisgyermekei mellett jut – vonul el festeni. Nagyon sok olyan festménye van, ami már 4-5 éve arra vár, hogy befejezze. Mosolyogva meg is jegyezte: sajnos erre nagyon kicsi az esély.
A Makón kiállított festményein elsősorban valós személyek szerepelnek. Természetesen egy kicsit másképp vagy éppen háttal állva, hogy ne lehessen felismerni őket. Ennek egyik oka, nehéz körülmények között élő embereket ábrázol. Így például egy bolt előtti padon alvó hajléktalant vagy egy kéregető bácsit.
Címkék:
makói könyvtár