fbpx
quotescamera408D8217-1508-42F1-8C7C-9B81D4D48B57BF2C6754-57F9-416E-81DD-671EE8AD8D71DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D2DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D292333EC4-7DF2-4B9F-A7BF-114B75EE0347chevron_thin_rightchevron-downchevron-firstchevron-lastchevron-leftchevron-nextchevron-prevchevron-right582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FD582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FDchevron-upA659D4DE-32ED-45A3-A6C5-A48FFE2B488D75140C12-4E5F-4759-9FD3-4300BCD98B0CB69DB86E-0DDE-4383-BD92-653067C2563303A7445C-E555-4556-9278-5815BF71C9AF16DD793C-5D61-45BF-AFAF-6DE315DB19D01A6A983E-3DA3-4A07-ACA8-60B780BA8F5Bsearch-bigD9E58768-0281-47D1-8191-45C7CE673AF893DB4080-7C8D-467D-8E27-6ECB71C8D144C6DE3A5E-B153-4D9B-9D7B-F226C80BCB9A1D118CCB-65D4-4236-8317-A87D534DDCA8001646AA-7655-4585-ADCC-738ED6F09280
2024. 05. 28. kedd
  -  Emil, Csanád
Vásárhely

Nyolcvan csapat elemezte a kék bolygót angolul és németül a Szent István versenyén

2024. május 10.

Csongrádi, szentesi, makói és kiszombori diákok is jelentkeztek a Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola angol és német nyelvű levelező versenyére. A megmérettetés eredményhirdetését pénteken délután tartották meg az intézményben.

A Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola idegen nyelvi munkaközössége 2018 óta rendezi meg angol és német nyelvű ökológiai levelezőversenyét, melynek témája idén a Föld, a ,,kék bolygó” volt.

Béresné Kotymán Erzsébet, a munkaközösség vezetője lapunknak elmondta: minden évben a város és a vásárhelyi tankerület iskoláinak hirdetik meg a versenyt, amelyre így a vármegye minden részéről neveznek csapatok. A mostani feladatsorban földrajz és vízrajz is volt, például az óceánok kialakulásával foglalkoztak a gyerekek, valamint azzal, milyen szerepük van az űrhajósoknak a Föld környezetének megóvásában. Összesen 80 kétfős csapat teljesítette a feladványokat, így összesen 160 diáknak okoztak fejtörést három fordulóban.

Az eredményhirdetésen a tankerület támogatásával összesen 32 páros munkáját díjazták, az ötödik-hatodik és a hetedik-nyolcadik évfolyam négy legjobbját. Értelemszerűen külön kategóriában jutalmazták az angolosokat és a németeseket, valamint a Szent István, a rendező iskola tanulóit.

Béresné Kotymán Erzsébettől még megtudtuk: az angol népszerűbb, mint a német, azonban örömteli, hogy idén a németesek többen voltak, mint tavaly.

NATURE TOUR Levelező verseny végeredmény

I. KATEGÓRIA ANGOL NYELV

5-6. o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyFöldvári EmmaNémeth László Gimnázium, Ált. Isk.87Szénásiné Földesi Zsuzsanna 
Orbán Ádám
     
II. helySós BernátHódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Ált. Isk83Rácz Miklós 
Héjja Leona
     
III. helyAszalai ÁdámSzentesi Deák Ferenc Ált. Isk.82Tornyi Molnár Edit 
Kovács Alíz
     
IV. helySzabó ErikMakói József Attila Gimnázium81Ambrus Natália 
Budácsik László
7-8.o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyKása RichárdCsanádpalotai Dér István Általános Iskola87Fulai Imréné 
Babrányi Róbert
     
II. helyPigniczki PatríciaCsongrád és Térsége Ált. Isk. Galli János Ált. Iskolája80Sztanóné Magyar Zsuzsánna 
Pigniczki Szabina
     
III. helySzalva DorottyaSzentesi Deák Ferenc Ált. Isk.79Tornyi Molnár Edit 
Horváth Vanda
     
IV. helyKalender Ahmet CihanCsanádpalotai Dér István Ált. Isk.75Fulai Imréné 
Német Gábor

Szent István Általános iskola 5-6.o.

5-6.o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyBugyi DóraHódmezővásárhelyi Szent István Ált. Isk.71Zoltán Nikolett 
Hegedűs Luca
     
II. helyAngyal Dorián Fekete MarcellHódmezővásárhelyi Szent István Ált. Isk.68Zoltán Nikolett 

II. KATEGÓRIA ANGOL NYELV

5-6.o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyNagy Dániel MátéDomonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Ált. Iskolája82Berényi Gabriella
     
II. helyKovács NoémiBethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium80Cseuz Márta 
Asztalos Laura
     
III. helySomogyi DóraDomonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Ált. Iskolája74Berényi Gabriella 
Nagy Emma
     
IV. helyNagy Titti ÍriszDomonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Ált. Iskolája68Berényi Gabriella 
Palócz Kinga Ilona
7-8. o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyHevesi EmmaBethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium81Cseuz Márta 
Dékány Anna
     
II. helyKiss BenceSzent József Kertvárosi Katolikus Ált. Isk.80Bánvölgyiné Dezső Nóra 
Kiss Gergő
     
III. helyBalázs jánosBethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium78Kovácsné Bartosiewicz Éva
Égető Sándor
     
III. helyTamási RékaDomonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája78Berényi Gabriella 
Ipolyszegi Gerda
     
IV. helyDombóvári NándorBethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium77Kovácsné Bartosiewicz Éva
Kohán Leonárd
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyVajnai AlinaHódmezővásárhelyi Szent István Ált. Isk.82Béresné Kotymán Erzsébet
Reményi Ráhel
II. helyTuri-Kovács BarnabásH. Szent István Ált. Isk.69Béresné Kotymán Erzsébet 
Karsai Karina Nóra
III. helySzakáll Hunor Tóth RihárdH. szent István Ált. Isk.66Béresné Kotymán E. 

III. KATEGÓRIA  NÉMET NYELV

5-6. o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyKovács ZoltánCSTÁI Piroskavárosi Ált. Isk.82Papp Gabriella 
Nédó Olivér
     
II. helyMartonosi GrétaCSTÁI Piroskavárosi Ált. Isk.79Papp Gabriella 
Wagner Darinka Mia
     
III. helySzrnka CsengeNémeth László Gimnázium, Ált. Isk.78Nagy Enikő Diána 
Szolnoki Olívia Gerda
     
IV. helyBirk BalázsCsongrádi Batsányi János Gimnázium és Kollégium69Kovácsné Baranyi Margit 
Birk Péter
7-8. o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyNagy RékaNémeth László Gimnázium, Általános Iskola79Pillérné Gál Andrea 
Mile-Varga Csanád
    
II. helySirkó LénaNémeth László Gimnázium, Általános Iskola78Pillérné Gál Andrea 
Mészáros Éva Zulejka
     
III. helySzremkó János BotondCSTÁI Piroskavárosi Ált. Isk.63Bodzásné Mészáros Ildikó 
Bozó Valter
     
IV. helyKincses ZitaCSTÁI Piroskavárosi Ált. Isk.62Bodzásné Mészáros Ildikó 
Deák Zsófia

Szent István Általános Iskola

5-6. o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyBanga DánielHódmezővásárhelyi Szent István Ált. Isk.84Janovicsné Földházi anett 
Kovács Zsombor
II. helyHigi Balázs Bercel Green HeidiHódmezővásárhelyi Szent István Ált. Isk.81     73Ferencziné Pap Ágnes   Janovicsné Földházi Anett
Rákos János Dániel
7-8. o.
HelyezésCsapat tagjaiIskolaPontszámFelkészítő tanár
I. helyVarga LiliHódmezővásárhelyi Szent István Ált. Isk.72Ferencziné Pap Ágnes 
Olasz Zsófia