Az űrben lebeghettek a diákok a vásárhelyi Időspirálban
Az Űrhajózás Világnapját ünnepelték a Szent István Általános Iskola Időspirál Élményközpontjában. A diákok lebeghettek az űrben, körberepülhettek űrállomásokat és űrhajókat is landoltathattak.
Mindezt virtuális térben, VR szemüvegben is, így az élmény extrémen valósághű volt számukra.
Rózsa Péter, pedagógus, az Űrkadét Program vezetője az Űrhajózás Világnapjával kapcsolatban ismertette, azt a pilótát nevezzük űrpilótának, amelyik éegalább 100 kilométer magasságban, 28.800 km/órás sebességgel egyszer megkerüli a Földet. Noha a földön sajnos háborúk zajlanak, szerencsére ez az űrkutatásról, űrhajózásról nem mondható el, amerikai és orosz nációk együttműködve dolgoznak a világűrben, a világűr kutatásában.
Visszatérve a mai porgramra az Időspirálban, a szovjet Mir űrállomás és az amerika SkyLab világát fedezhették fel, VR szemüveggel lebeghettek körbe, de várták őket csillagászati kérdések és játékos feladatok is, mint például űrhajó landoltatás. Ez utóbbit vagy egy holdra, vagy egy bolygóra kellett megtenni. De természetesen a csillagászattal kapcsolatos alapismereteket is elsajátíthatták, megtudták többek között, mi a különbség a bolygó és a csillag között, vagy mitől váltakoznak az éjjelek és nappalok.
Mindezt interaktív eszközökkel, interaktív valósággal fűszerezve.
A programon makói, maroslelei és székkutasi diákok vettek részt, az egyik fő cél pedig az volt, hogy ne idegenkedjenek a biológiától, a kémiától, a matematikától és a fizikától.