fbpx
quotescamera408D8217-1508-42F1-8C7C-9B81D4D48B57BF2C6754-57F9-416E-81DD-671EE8AD8D71DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D2DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D292333EC4-7DF2-4B9F-A7BF-114B75EE0347chevron_thin_rightchevron-downchevron-firstchevron-lastchevron-leftchevron-nextchevron-prevchevron-right582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FD582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FDchevron-upA659D4DE-32ED-45A3-A6C5-A48FFE2B488D75140C12-4E5F-4759-9FD3-4300BCD98B0CB69DB86E-0DDE-4383-BD92-653067C2563303A7445C-E555-4556-9278-5815BF71C9AF16DD793C-5D61-45BF-AFAF-6DE315DB19D01A6A983E-3DA3-4A07-ACA8-60B780BA8F5Bsearch-bigD9E58768-0281-47D1-8191-45C7CE673AF893DB4080-7C8D-467D-8E27-6ECB71C8D144C6DE3A5E-B153-4D9B-9D7B-F226C80BCB9A1D118CCB-65D4-4236-8317-A87D534DDCA8001646AA-7655-4585-ADCC-738ED6F09280
2024. 02. 28. szerda
  -  Ákos, Bátor
Vásárhely

Lezárult a nevezés: Ugrai Panna is utazik a világbajnokságra

2024. január 19.

Lezárult a nevezés a dohai vizes világbajnokságra és véglegessé vált a magyar úszó-válogatott névsora, amelyben a vásárhelyi Ugrai Panna is szerepel.

A Hód Úszó SE tehetségre a váltókban számít Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya. Mint ismert, a speciális versenynaptárra való tekintettel a dohai vb kínálja az utolsó esélyt, hogy kvalifikáljon egy-egy nemzet váltója a párizsi játékokra. A fukuokai vb első három helyezettje mellett a két világbajnokság összevetésében további 13 legjobb időt elérő váltó szerez automatikusan indulási jogot.

„Végignéztük-elemeztük a lehetőségeket, úgy gondolom, a mixed váltók kivételével mindenhol reális esélyünk van az olimpia részvételre, de bravúrral minden olyan távon sikerülhet, ahol rajthoz állunk” – összegzett a kapitány.

A medencés úszó-válogatott a dohai világbajnokságon:

férfiak

  • Betlehem Dávid (800 m gyors, 1500 m gyors)
  • Holló Balázs (200 m vegyes, 400 m vegyes)
  • Jászó Ádám (100 m hát, 50 m hát)
  • Kovács Benedek (100 m hát, 200 m hát)
  • Márton Richárd (200 m pillangó)
  • Németh Nándor (200 m gyors, 100 m gyors)
  • Rasovszky Kristóf (400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)
  • Szabó Szebasztián (50 m pillangó, 100 m gyors, 50 m gyors)
  • Telegdy Ádám (200 m hát)
  • 4x100m gyors (Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Mészáros Dániel, Jászó Ádám)
  • 4x100m vegyes (Jászó Ádám, Sós Dániel, Márton Richárd, Németh Nándor)

nők

  • Kapás Boglárka (200 m pillangó, 400 m vegyes)
  • Késely Ajna (400 m gyors, 1500 m gyors, 800 m gyors)
  • Molnár Dóra (200 m hát)
  • Pádár Nikolett (400 m gyors, 200 m gyors, 100 m gyors)
  • Sebestyén Dalma (100 m pillangó, 200 m vegyes, 200 m pillangó)
  • Szabó-Feltóthy Eszter (100 m hát, 200 m hát)
  • 4×200 m gyorsváltó (Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Kapás Boglárka vagy Ugrai Panna)
  • 4×100 m vegyes (Komoróczy Lora, Békési Eszter, Ugrai Panna, Senánszky Petra)

mixed váltó:

  • mixed 4×100 m vegyesváltó (Jászó Ádám, Békési Eszter, Márton Richárd, Senánszky Petra)
  • mixed 4×100 m gyorsváltó (névsor helyszíni döntés alapján)