Ismét három magyar bíró lesz a birkózó vb-n – szombaton startol az olimpiai kvalifikációs verseny

A 2018-as budapesti birkózó-világbajnokság után ismét három magyar bíró vehet részt a szombaton rajtoló belgrádi olimpiai kvalifikációs vb-n.
A hazai szövetség (MBSZ) pénteki beszámolója szerint Pál Szabolcs és Palásti Tibor mellett a korábban versenyzőként Európa-bajnoki ötödik Sleisz Gabriella is szőnyegre lép a szerb fővárosban, így öt év után újra hárman képviselik a magyar színeket az év legnagyobb versenyén működő bírói karban.
Korábban az aranysípos Péteri László is oszlopos tagja volt döntéshozóknak, de éppen öt évvel ezelőtt vonult vissza a bíráskodástól, azóta pedig televíziós szakkommentátorként dolgozik.
Az MBSZ szerint fontos sportdiplomáciai lépés, hogy a magyar birkózó sport történetében először női bíró is dirigálhat olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. Legutóbb Dózsa Edit képviselte a magyar színeket a 2006-os vb-n, melyen nem lehetett indulási jogot szerezni az ötkarikás játékokra.
mti, borítókép archív, Nemzeti Sport