fbpx
quotescamera408D8217-1508-42F1-8C7C-9B81D4D48B57BF2C6754-57F9-416E-81DD-671EE8AD8D71DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D2DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D292333EC4-7DF2-4B9F-A7BF-114B75EE0347chevron_thin_rightchevron-downchevron-firstchevron-lastchevron-leftchevron-nextchevron-prevchevron-right582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FD582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FDchevron-upA659D4DE-32ED-45A3-A6C5-A48FFE2B488D75140C12-4E5F-4759-9FD3-4300BCD98B0CB69DB86E-0DDE-4383-BD92-653067C2563303A7445C-E555-4556-9278-5815BF71C9AF16DD793C-5D61-45BF-AFAF-6DE315DB19D01A6A983E-3DA3-4A07-ACA8-60B780BA8F5Bsearch-bigD9E58768-0281-47D1-8191-45C7CE673AF893DB4080-7C8D-467D-8E27-6ECB71C8D144C6DE3A5E-B153-4D9B-9D7B-F226C80BCB9A1D118CCB-65D4-4236-8317-A87D534DDCA8001646AA-7655-4585-ADCC-738ED6F09280
2024. 06. 21. péntek
  -  Alajos, Leila
Sport

Atlétikai vb: Halász Bence bronzérme a csúcs, íme a magyar versenyzők eredményei!

2023. augusztus 27.

A budapesti atlétikai világbajnokságon rekordszámú, 63 fős magyar csapat vett részt, amely a kalapácsvető Halász Bence révén egy bronzérmet szerzett. Mutatjuk az összes eredményt egy helyen!

A magyarok eredményei (a helyezések az adott futamra, illetve csoportra értendők):

Férfi 100 m:
selejtező: 2. Boros Bence 10.70 másodperc
előfutam: 8. Boros Bence 10.70 mp

Férfi 200 m:
előfutam: 5. Wahl Zoltán 20.90 mp

Férfi 400 m:
előfutam: 3. Molnár Attila 44.84 mp – országos csúcs
elődöntő: 6. Molnár Attila 45.02 mp

Férfi 800 m:
előfutam: 6. Huller Dániel 1:47.41 perc
előfutam: 5. Vindics Balázs 1:47.18 p

Férfi 1500 m:
előfutam: 11. Szögi István 3:37.57 p

Férfi 5000 m:
előfutam: 21. Kovács Ferenc Soma 14:11.99 p

Férfi maraton: 40. Szemerei Levente 2:17:20 ó

Férfi 110 m gát:
előfutam: 8. Szeles Bálint 13.77 mp

Férfi 400 m gát:
előfutam: 8. Bánóczy Árpád 50.31 mp

Férfi 3000 m akadály:
előfutam: 7. Palkovits István 8:29.37 p

Férfi magasugrás:
selejtező: 16. Török Gergely 2,14 m

Férfi távolugrás:
selejtező: 10. Németh Mátyás 7,79 m

Férfi hármasugrás:
selejtező: 18. Szenderffy Dániel 15,38 m

Férfi súlylökés:
selejtező: 19. Tóth Balázs 17,37 m

Férfi diszkoszvetés:
selejtező: 14. Szikszai Róbert 60,64 m

Férfi kalapácsvetés:
selejtező: 2. Halász Bence 78,13 m
selejtező: 8. Rába Dániel 73,17 m
selejtező: 15. Varga Donát 72,02 m
DÖNTŐ: 3. HALÁSZ BENCE 80,82 M

Férfi gerelyhajítás
selejtező: 13. Herczeg György 76,18 m

Férfi 20 km gyaloglás: 23. Helebrandt Máté 1:21:16 óra

Férfi 35 km gyaloglás: 30. Venyercsán Bence 2:40:34 óra

Férfi 4×100 m váltó:
előfutam: 6. Magyarország (Illovszky Dominik, Boros Bence, Szabó Dániel, Pap Márk) 39.55 mp

Férfi 4×400 m váltó:
előfutam: 9. Magyarország (Steigerwald Ernő, Wahl Zoltán, Kovács Árpád, Molnár Attila) 3:02.65 p – országos csúcs

Női 100 m:
előfutam: 3. Takács Boglárka 11.18 mp
elődöntő: 8. Takács Boglárka 11.26 mp

Női 200 m:
előfutam: 6. Sulyán Alexa 23.47 mp
előfutam: 4. Takács Boglárka 23.24 mp

Női 400 m:
előfutam: 7. Rapai Fanni 52.73 mp

Női 800 m:
előfutam: 4. Kéri Bianka 2:00.20 p
elődöntő: 8. Kéri Bianka 2:01.68 p

Női 1500 m:
előfutam: 13. Vindics-Tóth Lili Anna 4:11.08 p

Női 5000 m:
előfutam: 16. Wagner-Gyürkés Viktória 15:29.42 p

Női maraton: 24. Szabó Nóra 2:33:28 óra, 57. Kovács-Garami Katalin 2:44:02 óra

Női 100 m gát:
előfutam: 7. Kerekes Gréta 13.09 mp
előfutam: 6. Tóth Anna 12.95 mp
előfutam: 3. Kozák Luca 12.71 mp
elődöntő: 4. Kozák Luca 12.73 mp

Női 400 m gát:
előfutam: 7. Molnár Janka 56.21 mp

Női magasugrás:
selejtező: 15. Fekete Fédra 1,80 m

Női rúdugrás:
selejtező: 8. Klekner Hanga 4,50 m

Női távolugrás:
selejtező: 11. Bánhidi-Farkas Petra 6,37 m
selejtező: 18. Lesti Diana 6,25 m

Női hármasugrás:
selejtező: 18. Szabó Beatrix 12,79 m

Női súlylökés:
selejtező: 10. Márton Anita 17,85 m

Női diszkoszvetés:
selejtező: 18. Kerekes Dóra 54,41 m

Női kalapácsvetés:
selejtező: 17. Gyurátz Réka 66,81 m

Női gerelyhajítás:
selejtező: 12. Szilágyi Réka 56,21 m
selejtező: 11. Moravcsik Angéla 55,10 m

Női hétpróba: 4. Krizsán Xénia 6479 pont, 10. Nemes Rita 6232 pont

Női 20 km gyaloglás, 33. Oláh Barbara 1:35:55 óra, 34. Madarász Viktória 1:36:13 óra

Női 35 km gyaloglás
döntő: 16. Madarász Viktória 2:53:30 óra
döntő: 57. Kovács-Garami Katalin 2:44:02 óra

Női 4×100 m váltó:
előfutam: 7. Magyarország (Kerekes Gréta, Csóti Jusztina, Takács Boglárka, Kocsis Anna Luca) 43.38 mp – országos csúcs

Női 4×400 m váltó:
előfutam: 5. Magyarország (Nádházy Evelin, Kéri Bianka, Rapai Fanni, Molnár Janka) 3:27.79 perc – országos csúcs

Mix 4×400 m váltó:
előfutam: 5. Magyarország (Molnár Attila, Kéri Bianka, Wahl Zoltán, Molnár Janka) 3:14.08 perc – országos csúcs

Fotó: MTI/Derencsényi István