Baj van: megint habzik a Hódtó-Kis-Tiszai csatorna!
Olvasóink hívták fel rá a figyelmet, hogy ismét habzó folyadék árasztotta el a Hódtó-Kis-Tiszai csatornát. Nemrég súlyos környezetszennyezés történt itt, a vízben kiemelkedően magas nitráttartalmat mértek, sok száz kiló hal és több védett hód pusztult el. Úgy tűnik, újra nagy a baj!
Sajnos a jelek szerint ismét ökológiai katasztrófa lehet kibontakozóban a Hódtó-Kis-Tiszai csatornában! Olvasóink vasárnap reggel hívták fel rá a figyelmünket, hogy ismét habzó folyadék árasztotta el a csatornát, megint habzik a vize. Azonnal a helyszínre siettünk, s fotókat is készíttetünk róla, mi folyik arrafelé. Tettük ezt azért is, mert nemrégiben súlyos pusztítást okozott a csatornában egy környezetszennyezés: nitrát kerülhetett a vízbe.
Hogy pontosan mi történik most, azt természetesen megkérdezzük az illetékes hatóságoktól, szervektől, s amint információt kapunk, közöljük a vásárhelyiekkel!
Tekintsék meg vasárnapi helyszíni fotóinkat a habzó Hódtó-Kis-Tiszai csatornáról!
Emlékezetes, a Promenad24 éppen egy hete számolt be róla: június végén komoly természeti katasztrófa történt a Hódtó-Kis-Tiszai csatornában. Úgy tudjuk, több száz kiló hal veszett oda, s védett hódok is elpusztultak. A vízben igen magas nitráttartalmat mértek. Az ATIVIZIG szakemberei végezték el a kármentesítést. Kozák Péter igazgató akkor azt írta lapunknak: „A nitrát jelenléte valószínűsíthetően a vásárhelyi szennyvíztisztító telepről történő bevezetésből, illetve a jelentős csapadékmennyiség következményeként, a mezőgazdasági területeken alkalmazott növényvédő szerek talajból történő bemosódásokból származhat”.
A vásárhelyi szennyvíztisztító telepet működtető Alföldvíz Zrt. megkeresésünkre múlt héten cáfolta, hogy tőlük a szennyező anyag a vízbe. A telep tulajdonosa, a hódmezővásárhelyi önkormányzat viszont több mint egy hét óta nem reagál hírportálunk az ügyben feltett kérdéseire, a jelek szerint vagy észre sem vették, veszik a környezetszennyezést és a pusztítást, vagy nem tartják fontosnak a helyi lakosok tájékoztatását. Pedig lenne miről beszélniük, s lenne mit tenniük, mert a víz ismét habzik, s félő, hogy – még megmaradt – élővilága újra pusztul…