Királylányok, Sikoly, robotok, Mickey egér – ez aztán kavalkád volt a javából a Szent Istvánban
Pénteken tartotta meg hagyományos farsangi mulatságát a Szent István Általános Iskola. Noha a felvonulás és a közös buli, természetesen fánkkal egybekötve volt a legemlékezetesebb, az iskolában már hetek óta bohócok lepték el a termeket, folyosókat, ez volt ugyanis az intézmény idei választott farsangi témája.
„Minden évben választunk egy témakört, volt már, hogy busók idézése volt, kiszebáb égetés, idén a bohócokat választottuk. Már több hete ellepték az iskolát – a termeket, a folyosókat – a mosolygós bohócok, amiket a diákok technika és rajzórákon készítettek” – mondta el Walterné Böngyik Terézia, a Szent István Általános Iskola igazgatója.
Kiemelte, nagyon nagy hagyománya van az iskolában náluk is a farsangnak, de ugyanekkora hangsúlyt fektetnek arra is, hogy a gyerekek megismerkedjenek az ehhez az időszakhoz kötődő néphagyományokkal és egykori szokásokkal is. Ezek elsősorban az osztályfőnöki órákon kerülnek elő, a rajz és technika órákon pedig lelkesen alkothattak idén is a választott témában.
A farsangi ünnepséget nagyon várta most is minden diák, ebbe az ünnepségbe a szülőket is bevonják, sőt, minden osztályból egy-egy szülő saját kezűleg sütötte a fánkot, méghozzá egy dédnagymama receptje alapján.
„Több mint 800 fánkot készítettek a szülők, és fényesen bizonyították tudásukat. A néphagyomány szerint ugyanis az, aki nem tudott jól fánkot sütni, nem mehetett férjhez. A fán evése ilyenkor emellett azt is jelképezi a néphagyomány szerint, hogy aki eszi, egészséges marad egész évben” – részletezte az igazgató.
A várva várt jelmezes felvonuláson rengeteg féle alak, figura elevenedett meg. Volt Pókember, Mickey egér, Harry Potter, Rubik kocka, újrahasznosított alapanyagokból robot, és előkerültek a horrorosabb karakterek is, mint például a Sikoly filmek réme. Ugyanakkor az igazgató elmondása szerint még mindig előnyt élveznek a klasszikus jelmezek, nagyon szeretnek ilyenkor a kisdiákok királyfinak, királylánynak öltözni, de idén kimondottan sok volt a rendőr ruhába bújt tanuló is.
„A legcsodálatosabb az, hogy a gyerekek erre a néhány percre, amíg felvonulnak, tényleg átszellemülnek azzá, akit megtestesítenek” – mondta Walterné Böngyik Terézia, majd hozzátette: ezek az alkalmak a személyiségfejlődést is támogatják véleménye szerint, mert ki kell állniuk a gyerekeknek a színpadra és elmondani, minek öltöztek be.
GALÉRIA