Csaknem kétszáz Szent István-os diák vehetett részt idén a zánkai Erzsébet-táborban
Walterné Böngyik Terézia igazgató, Szabó Tamás osztályfőnök és Orgovány Petra, a Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola hetedik osztályos tanulója volt a Rádió7 Közös Nevező című műsorának csütörtöki vendége.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett esélyteremtő program keretében csaknem kétszáz Szent István-os diák jutott el idén szeptemberben a zánkai Erzsébet táborba, ahol színes programokkal, előadásokkal és felejthetetlen élményekkel várták őket a program szervezői.
Walterné Böngyik Terézia, a Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola igazgatója elmondta, ahhoz, hogy egy ilyen tábor létrejöhessen, bizony kellettek azok a lelkes pedagógusok, akik úgy gondolták, hogy a tanévet ilyen nagyszerű lehetőséggel kell elkezdeni és pályáztak az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett programra.
Rengeteg papírmunkát igényelt a dolog, és igen komoly biztonsági intézkedéseknek kellett megfelelni, de időt és energiát nem sajnálva pályáztunk, hiszen nehéz időszakon vannak túl a diákok, pedagógusok és a családok is. Most azoknak is volt lehetősége kikapcsolódni, akiknek nyáron erre nem volt lehetőségük
– árulta el az igazgató.
A tábor biztosította a gyermekek számára a napi ötszöri étkezést, a szállást és az ahhoz kapcsolódó értékes, színes programokat is, csupán az utazási költség terhelte a szülőket.
Programokban pedig aztán tényleg nem volt hiány.
Sárkányhajózás, kalandpark, sportcsarnok, színházterem, étterem, közösségi épületek, digitális kincskeresés, katamarán és íjászat is várta a gyermekeket – ismertette a programot Szabó Tamás osztályfőnök.
A hetedikesek osztályfőnöke azt is elárulta, a tanulmányi kirándulás mellett egyfajta csapatépítő tréningként is funkcionált a tábor.
Ha egy osztályközösség együtt tölt 3 napot, akkor egy nagyon jó, összetartó csapat válik belőlük. Lényeg az együttlét, az összetartozás, hogy az intézmény falain kívül is időt tölthessenek egymással
– nyilatkozta Szabó Tamás.
Orgoványi Petra hetedik osztályos tanuló szintén részt vett a három napos táborban. Petra számára a balatoni katamaránozás jelentette a legnagyobb élményt, elmondása szerint nagyon tetszett neki a kilátás. Ha a jövőben lehetősége nyílik rá, mindenképpen szeretne még ellátogatni a táborba.
Walterné Böngyik Terézia elmondta, a Szent István Általános Iskola tankerülete gyakorlott pályázó.
Ahogy említettem a táborozáshoz is és az iskolai élethez is kell egy elhivatottság, nagy büszkeség számunkra, hogy lelkes, motivált, kihívásokra mindig kész pedagógusokkal dolgozhatunk együtt
– hangsúlyozta.
Az igazgató hozzátette: ez a tábor olyan tanulmányi kirándulást jelentett a diákok számára, amelyre egy percet sem sajnáltak.
Azt gondolom, hogy iskolánk zöld ügyekben igen ismert. Az erdei iskoláztatás például nagyon régóta intézményünk zászlaján van. Úgy hisszük, hogy a természetet a természetben kell tanítani, az ott megszerzett ismeret ugyanis egész más szinten lelkesíti a gyerekeket
– emelte ki.
És ha már természet, Walterné Böngyik Terézia elmondta, örökös ökoiskolaként egy rendkívül különleges programmal készülnek október 21-én, a Földünkért Világnap alkalmából: városszintű klímavédelmi programot indítanak, amelyben a Klímanócskák lesznek segítségükre, Bozóki Ildikó vezetésével.
Soha nem volt olyan fontos a klíma védelme, mint napjainkban. Lehet hangzatos szavakat mondani, hogyan oldjuk meg a védelmet, de szerintem mindenki jól tudja, hogy a megoldás leginkább a hétköznapi tetteken múlik és azon, hogyan gondolja majd ezt a felnövő generáció. A megelőzés legalább olyan fontos és ez a gyerekeken keresztül indul el.
A klímanók egy klímagömböt fognak átadni a Szent István Általános Iskola részére, de ezt megelőzően elviszik azt a város más oktatási intézményeibe is, ahol az adott iskola diákönkormányzata egy általuk megírt petíciót helyez majd a gömbbe. Ezt a gömböt október 21-én a klímafa ültetés keretében helyezik el a Szent István Általános Iskola épületében.
Az oktatási intézmények által megfogalmazott vállalások megvalósítása az adott diákönkormányzat közösségén és a lelkes pedagógusokon múlik majd. Bízom abban, hogy a klímafa árnyékában boldog, egészséges gyerekek fognak felnőni
– tette hozzá Walterné Böngyik Terézia.