Céglátogatást tartottak a vásárhelyi Güttlernél
Céglátogatás-sorozat indult Csongrád-Csanád megyében, a kereskedelmi és iparkamara szervezésében „Ipar 4.0 szomszédolás” címmel. Az első állomás hétfőn a hódmezővásárhelyi Güttler Kft-nél volt.
A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által alakított Dél-alföldi Ipar 4.0 üzleti közösség „Ipar 4.0 szomszédolás” programsorozat részeként a hódmezővásárhelyi Güttler Kft-nél tartottak céglátogatást. A rendezvény célja az volt, hogy az Ipar 4.0 bevezetéseket eredeti, céges környezetükben mutassák be.
A résztvevők valódi példákon, problémafelvetéseken és aktív párbeszéden keresztül együtt, egymást inspirálva és támogatva fejtették meg a jó gyakorlatok kulisszatitkait. A céglátogatáson a Güttler Kft. példáján keresztül találkozhattak az érdeklődők a technológiai léptékváltás valódi működésével és következményeivel, a döntések, a bevezetés és a továbbfejlesztés során felmerült főbb kérdésekkel és dilemmákkal.
Tamási Zsombor, a Güttler Kft. ügyvezetője elmondta, hogy vállalat termékeire egyre nagyobb igény van, ezért a gyártási kapacitást kellett bővíteni. Mivel a cég munkaerőhiánnyal küzd, próbálják automatizálni a munkafolyamatokat. A gépiesítéssel továbbá gyorsabban tudják legyártani a termékeiket. A cégnél jelenleg 82 fő dolgozik.
Durovic Éva, a kamara projektmenedzsere kifejtette, hogy a szervezet egy határon átnyúló együttműködési program keretében szerezték meg ezt a napot, mégpedig azért, mert a Güttler Kft. példa lehet minden vállalkozás számára. Kiemelte, hogy a pályázat keretén belül még számos workshop és cégbemutató lesz, így a kutatók, cégek és a további szereplők egy közös platformon tudnak eszmét cserélni.
Hegedűs Zoltán, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum kancellárja arról beszélt, hogy a diákok sokkal több időt töltenek a duális képzésben részt vevő partnereknél, cégeknél, így a Güttlernél is. Sok partner a gyakorlati képzésen túl az elméleti oktatást is vállalja, így a diák ne az iskolapadban ülve tanulja meg a szakmát, hanem a gyakorlati képzőhelyén. A szakképzés felértékelődött, hiszen egy jó szakma jó kereseti lehetőséget jelent.
A gyárlátogatást követő műhelymunkán pedig közösen gondolkodtak a megye, kiemelten pedig a Hódmezővásárhely és környéki cégek gépészeti szakember ellátottság kérdésein, a Güttler Kft. által készített tanulmány megállapításaira támaszkodva.
Fotók: Gémes Sándor