Elvileg mentik az ártérben, kubikokban rekedt halállományt
Levélben kerestük meg tegnapi, (fotókkal, videókkal illusztrált) a körtvélyesi kubikokban kialakult hal-vészhelyzettel foglalkozó cikkünk kapcsán a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetségét (is). Az ügyben, illetve a kérdéses vízterületen halgazdálkodási joggal ők rendelkeznek, így ők az illetékesek. Közvetve jutottunk válaszhoz.
A HECSMSZ honlapján már közleményben jelezte, hogy az előrejelzések szerint a vízszint apadása várható.
“A Szövetség hivatásos halőrei folyamatosan figyelik a folyók vízjárását, szükség szerint a visszamaradt vízállásokból, kubikokból – mint az elmúlt években is – halmentést fog végezni.”
A halmentés jelenleg is folyamatos, azonban csak a Tisza folyó szakaszán 200 km hosszúságú terület tartozik a HECSMSZ-hez. A cikk által pontosan nem határolható be a jelzett halpusztulás helyszíne de ezen a területen ún. sorozatkubikok találhatók, amelyek esetében a gyors apadás miatt a jelzett halpusztulás könnyen bekövetkezhet. A szerv munkatársai a jelzés alapján gondoskodni fognak a haltetemek eltávolításáról. Az apadás óta eddig jelentősebb halpusztulást nem észleltek. A HECSMSZ munkatársai folyamatos figyelik a halpusztulás veszélyének leginkább kitett területeket, és arra kérik a horgászokat, hogy halpusztulással kapcsolatos észrevételeiket, hogy a szükséges beavatkozások érdekében legelőször a HECSMSZ munkatársainak jelezzék. A Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége honlapja http://horgaszcsmszov.hu, központi telefonszámai: +36(62) 543-490, +36(30) 724-1439. A vízterületek halőreinek neve, és elérhetőségei a honlapon megtalálhatók.
Korábbi cikkünk:
Segélykiáltás a vásárhelyi Tisza ártérből: rengeteg hal rekedt a kubikokban!