fbpx
quotescamera408D8217-1508-42F1-8C7C-9B81D4D48B57BF2C6754-57F9-416E-81DD-671EE8AD8D71DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D2DD13BF45-FD0E-4F5E-BCB8-EE0968EEB4D292333EC4-7DF2-4B9F-A7BF-114B75EE0347chevron_thin_rightchevron-downchevron-firstchevron-lastchevron-leftchevron-nextchevron-prevchevron-right582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FD582A3CB2-04DA-4E39-837D-58C0907011FDchevron-upA659D4DE-32ED-45A3-A6C5-A48FFE2B488D75140C12-4E5F-4759-9FD3-4300BCD98B0CB69DB86E-0DDE-4383-BD92-653067C2563303A7445C-E555-4556-9278-5815BF71C9AF16DD793C-5D61-45BF-AFAF-6DE315DB19D01A6A983E-3DA3-4A07-ACA8-60B780BA8F5Bsearch-bigD9E58768-0281-47D1-8191-45C7CE673AF893DB4080-7C8D-467D-8E27-6ECB71C8D144C6DE3A5E-B153-4D9B-9D7B-F226C80BCB9A1D118CCB-65D4-4236-8317-A87D534DDCA8001646AA-7655-4585-ADCC-738ED6F09280
2024. 05. 29. szerda
  -  Magdolna
Promenad.hu archívum

`Által mennék én a Tiszán ladikon….`

2010. január 20.

A versenyt Vágó János nyitotta meg az intézmény emeleti hangverseny termében, ám maga a megmérettetés két helyszínen, az emeleten és a földszinti kis hangversenyteremben zajlott a sok jelentkezőt figyelembe véve.
A népdalok tanulása nagyon fontos itt Vásárhelyen is, hiszen így később sokkal könnyebb hangszeren is tanulni, valamint a szolfézs órákat is megkönnyíti.
A versenyen sokan izgultak, de volt is miért, hiszen a tét nem kisebb, mint a megyei döntőbe való bejutás, amit idén február 25-én, Szentesen rendeznek meg. Erre a versenyre minden korosztály első három helyezettje jut el tudtuk meg Vágó Jánostól.
A szerdai délutánon minden résztvevőnek három népdalt kellett elénekelnie társai előtt, legalább 2-4 versszakkal, miközben a zsűri nyitott fülekkel hallgatta, kik a legjobbak.
Hogy a döntés valóban igazságos legyen, így nem a helyi iskolák énektanáraiból, hanem a művészeti iskola szolfézstanáraiból állt össze a kétszer három fős zsűri.
A zsűri tagjai:
Pehán Zoltán, Kiss-Albert Ágnes, Kirschner zsuzsa, Czékmánné Fejes Katalin, Búza András és Molnárné Prejevara Nóra.
A versenyzők:

1-2. osztályosok:

Egyéni: :
Ádók Tamás, Dratsay Dénes, Hevesi Adél

Csoportos: :
Bósz Márton, Lipcsei Vendel, Olasz Ádám: Németh László Gimnázium és Általános Iskola
Nárcisz Énekegyüttes: Kovács Lilla, Szántó Briana, Földházi Lilien: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola
Öt koma énekegyüttes: Kaszás Kristóf, Dratsay Dénes, Schütz Dávid, Ádok Tamás, Somogyi Gergő: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola
Pitypang énekegyüttes: Kovács Petra, Németh Anna: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola

3-4. osztályosok: :

Egyéni: :
Bánfi Loretta, Baráth Melinda, Bense Hajnalka, Botka Gerda, Csenki Bálint, Dratsay Katalin, Gazsi Ádám, Hertelendy Nóra, Kása Bettina, Kovács Dóra, Mucsi Attila, Nagypál Eszter, Olasz Patrik, Posztós Gabriella, Szemenyei Petra, Varga-Tóth Rebeka, Visky Molly, Zsoldos Panna

Csoportos: :
Kaláris Énekegyüttes: Bodrogi Veronika, Dratsay Katalin, Rárósi Emese: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola
Tatros patak énekegyüttes: Kis Luca Indira, Kaszás Dóra, Galambos Adrienn, Botka Gerda: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola

5-6. osztályosok:
Egyéni: :

Ádók Lilla, Ancsányi Ivett, Csenki Natasa, Földházi Evelin, Galambos Ildikó, Goják Anna, Hertelendy Zsófia, Hevesi Flóra, Horváth Ildikó, Kérdő Alexandra, Kiss Virág, Korsós Kinga, Kovács Eszter, Nagy Benjamin, Pál Ákos, Szűcs Noémi, Török Boglárka, Zsigmond Anna, Sós Eliza

Csoportos: :
Gomolka Krisztina, Éder Vivien, Sajtos Lilli: Németh László Gimnázium és Általános Iskola
Sándor Lilla, Szabó Patrícia, Egri Zsanett, Radnai Renáta: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola
Ádók Lilla, Kőszegi Máté: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola
Rácz Patrícia, Oláh Gerda: Bethlen Gábor Református Gimnázium
Nefelejcs énekegyüttes: Nagyillés Fanni, Kispál Adrienn, Nagyfejeő Szilvia, Jankó Aranka Leila: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola

7-8. osztályosok: :

Egyéni: :

Bere Katalin, Domján Orsolya, Krumesz Regina, Nádra Kitti, Nagy Gréta, Nagy Lili, Pető Szilvia, Szabó Tilda, Szabó Veronika, Török Szabina, Venczel Vivien, Versegi Flóra, Lantos Tünde, Palócz Angéla

Csoportos: :
Galambosi Judit, Rozmann Denise: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola
Török Ildikó, Börcsök Zsófi, Nagy Fruzsina: Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola

9-10-11-12. osztályosok:
Egyéni:
Apatóczki Emma, Huszka Fanni, Kovács Kincső, Kuhár Barbara, Láda Flóra, Nagy Gyöngyi, Paku Dorottya, Török Fanni

Csoportos:
Koncz Barbara, Szabó Hajnalka: Bethlen Gábor Református Gimnázium

Felkészítő tanárok:
Vas Mariann, Krajcsovics Lilla, Kruzsliczné Dudás Ilona, Bányai Lászlóné, Szabóné Pintér Erika, Horváth Tímea, Czeróczki Claudia, Molnár Tünde, Petrik Lászlóné, Csókay Miklósné Kónya Krisztina, Tatár Sándorné, Móriczné Kerek Annamária, Kardosné Kecskeméti Katalin, Csorba Emese

Zsűritagok: Pehán Zoltán, Kiss-Albert Ágnes, Kirschner Zsuzsa, Czékmánné Fejes Katalin, Búza András, Molnárné Prejevara Nóra

Az eredmények:

I. korcsoport/egyéni

– I. díj: Ádok Tamás (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Krajcsovics Lilla)
– II. díj: Hevesi Adél (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Krajcsovics Lilla)
– III. díj: Dratsay Dénes (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola. – Krajcsovics Lilla)

II. korcsoport/egyéni

– I. díj: Nagypál Eszter (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola. – Krajcsovics Lilla)
– II. díj: Visky Molly (Németh László Gimnázium és Általános Iskola – Kruzsliczné Dudás Ilona)
– III. díj: Bense Hajnalka (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola. – Bányai Lászlóné)

III. korcsoport/egyéni

– I. díj: Goják Anna (Németh László Gimnázium és Általános Iskola- Csókay Miklósné)
– II. díj: Hevesi Flóra (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola. – Molnár Tünde)
– III. díj: Csenki Natasa (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola. – Molnár Tünde)

IV. korcsoport/egyéni

– I. díj: Pető Szilvia (Péczely Attila A. M. I. – Kónya Krisztina)
– II. díj: Bere Katalin (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Bányai Lászlóné)
– III. díj: Nagy Gréta (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Bányai Lászlóné)

V. korcsoport/egyéni

– I. díj: Kuhár Barbara (Németh László Gimnázium és Általános Iskola – Kardosné Kecskeméti Katalin)
– II. díj: Kovács Kincső (H. I. Sz. K. Eötvös József Székhelyintézmény -Csorba Emese)
– III. díj: Huszka Fanni (Bethlen Gábor Református Gimnázium – Molnár Tünde)

I korcsoport/csoportos

I. díj: Nárcisz énekegyüttes
Tagjai: Kovács Lilla, Szántó Briana, Földházi Lilien (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola Krajcsovics Lilla)
II. díj: Pitypang énekegyüttes
Tagjai: Kovács Petra, Németh Anna (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Krajcsovics Lilla)
III. díj: 5 koma énekegyüttes
Tagjai: Kaszás Kristóf, Dratsay Dénes, Schütz Dávid, Ádok Tamás, Somogyi Gergő (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Krajcsovics Lilla)

II.-III. korcsoport/csoportos

I. díj: Ádok Lilla, Kőszegi Máté (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Molnár Tünde)
II. díj: Nefelejcs énekegyüttes
Tagjai: Nagyillés Fanni, Kispál Adrienn, Nagyfejeő Szilvia, Jankó Aranka Leila (Liszt Ferenc – Ének zenei Általános Iskola Krajcsovics Lilla)
III. díj: Sándor Lilla, Szabó Patrícia, Egri Zsanett, Radnai Renáta (Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola – Molnár Tünde)

IV.-V. korcsoport/csoportos

I. díj: Török Ildikó, Börcsök Zsófi, Nagy Fruzsina (Liszt Ferenc Ének zenei Általános Iskola – Molnár Tünde)
II. díj: Galambosi Judit, Rozmann Denise (Liszt Ferenc Zenei Általános Molnár Tünde)
III. díj: Koncz Barbara, Szabó Hajnalka (Bethlen Gábor Ref. Gimnázium – Molnár Tünde)

Forrás: Kirschner Zsuzsa szervező

Fekete Evelin