Megújul a piaccsarnok
Az 1978-ban épült kecskeméti piaccsarnok megérett egy újabb felújításra, hiszen legutóbb 2004-ben történtek ilyen munkálatok – mondja Kun István, a Piac és Vásárigazgatóság vezetője.
Január 25-étől február végéig lesz zárva a csarnok. Ez idő alatt modernebbre cseréljük a több mint harminc éves világítást, felújítjuk az igencsak elavult mosdókat. Az aszfaltra egy műgyanta réteg kerül, az oszlopokra csiszolt mészkő borítás, lesz festés, mázolás, az asztalsorok közé pedig kandellábereket rakunk. Utóbbiaknak nem feltétetlenül a világítás, hanem az esztétika miatt lesz szerepe. Ezen kívül kicseréljük az összes ablakot, hiszen esőzéskor már régóta befele folyik a víz, így rohadnak a falak is. A felújítás mintegy 109 millió forintba kerül.
Arra kérdésre, hogy miért éppen télen végzik ezt a munkát, az igazgató elmondta: mert a kereskedelembe ilyenkor a legkisebb a forgalom, így az árusokat és a vevőket egyaránt most érinti legkevésbé a bezárás.
Kun István hozzátette azt is, hogy az árusokat még december 20-án, levélben értesítették az egyhónapos kényszerszünetről. Akkor még az volt az elképzelés, hogy hamarabb kezdődik a felújítás, csakhogy elhúzódott a közbeszerzési eljárás.
A korábbra tervezett kezdés miatt az asztalbérlőknek már januárban sem kellett bérleti díjat fizetni, csak a napi helypénzt. Ami az üzleteket illeti, ott a bérleti díjakat februárra engedik el.
Amelyik árus igényli, annak februárban a szabadtéri piacon biztosítunk helyet – folytatta az igazgató. – Ezért szintén nem kell majd bérleti díjat fizetni, asztal pedig biztosan lesz elegendő.
Kun István kérdésünkre elismerte, hogy az árusok körében vegyes fogadtatásra talált az egyhónapos kényszerszünet. Ez azonban nem volt meglepő az igazgatóságnak, hiszen ha bezárnak, akkor az a baj, ha nem nyúlnak semmihez, akkor azért kapnak kritikát. Az ilyen jellegű – és nagyon is szükséges – felújításokat azonban nem lehet úgy elvégezni, hogy közben üzemel a csarnok.
Az igazgató szerint a többség örült annak, hogy végre modernebb lesz az épület. Az árusok egy része azonban félti a portékáját. Van olyan, aki például azt mondja, hogy a melegházi növényekkel már ősszel elkezdte a készülődést, nem tud velük mit kezdeni. Az igazgatóság azonban úgy véli: az árusok rendelkezésére álló több mint egy hónap elegendő volt ahhoz, hogy felkészüljenek. Egyébként sem jellemző, hogy hetekre előre felhalmoznák az árut. Ez egyébként látható hét végéken is, hiszen aki későn megy ki a piacra, az gyorsan romló árut már nem igazán talál.Forrás: Baon.hu