Totális káoszra ébredhet az ország
A nap folyamán a szakszervezetek és a BKV menedzsmentje között sem született megállapodás, így egyelőre továbbra sem lehet tudni, mikor áll helyre Budapest közlekedése.
Országos szolidaritási vasutassztrájkot tart csütörtökön hajnali 4 óra és reggel 8 óra között a BKV dolgozók munkabeszüntetéséhez kapcsolódva a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete közölte a VDSZSZ. Gaskó István, a VDSZSZ elnöke a döntést bejelentő sajtótájékoztatón kijelentette: a sztrájkot ugyan az egész hálózatra meghirdették meg, de a gyakorlati végrehajtást a budapesti fejpályaudvarokra koncentrálják, mivel ezek vannak kapcsolatban a BKV-hálózattal.
Nem született megállapodás délután a Vasúti Dolgozók Szabad Szervezete (VDSZSZ) és a MÁV képviselői között a csütörtökön hajnal 4 órakor kezdődő és reggel 8 óráig tartó, a VDSZSZ által meghirdetett szolidaritási sztrájk idejére közölte a MÁV Zrt. a tárgyalás követően. A vasúttársaság tájékoztatása szerint a megállapodás hiánya miatt kiszámíthatatlan lesz a vonatközlekedés több területen, köztük a BKV sztrájkjában érintett fővárosi agglomerációban. A vonatközlekedésekben késésekre, útvonal-rövidülésre, vonatkimaradásokra kell számítani, a sztrájkot követően várhatóan a kora délután állhat helyre a menetrendszerű közlekedés. A MÁV-START Zrt. tájékoztatása szerint a sztrájk időtartama alatt, majd azt követően csütörtökön 12 óráig az InterCity vonatokat helyjegy és pótjegy nélkül igénybe lehet venni. A 12 óra után induló InterCity vonatokon az érvényes menetjegy mellé már szükséges a helyjegy és pótjegy megváltása is.
Forrás:mno.hu