Miért ment szembe a forgalommal?
Az idős férfi 20 km után ütközött egy teherautóval, és a helyszínen életét vesztette.
Miután reggel felesége elesett a konyhában, és a mentők az asszonyt combnyaktöréssel a kecskeméti kórházba vitték, K. A. is beült régi Ladájukba, és elindult a megyeszékhelyre Kiskunfélegyházáról.
Élete párját azonban soha többé nem láthatta, mert útja tragikus véget ért. Az első híradások szerint Lajosmizsénél hajtott fel az M5-ösre a Budapest felé tartó oldalon, a forgalommal szemben, és így ment közel húsz kilométeren keresztül a belső sávban, amikor 10 óra 6 perckor, a 86-87-es kilométerek között összeütközött egy bolgár rendszámú autómentővel. Az idős férfi a helyszínen belehalt sérüléseibe.
Utólag nehéz pontosan rekonstruálni a történteket, de valószínűbb, hogy a bácsi már Félegyházánál felment az autópályára, majd amikor észrevette, hogy elhagyta Kecskemétet, és már Lajosmizsénél jár, visszafordult.
Kérdés, hogy a tájékozódásban mennyire zavarta meg a ködös idő. Az biztos, hogy a látási viszonyok nem voltak tökéletesek, hiszen a tréler mögött érkező autó vezetője is azt mondta, hogy a köd miatt csak az utolsó pillanatban vette észre az úttesten keresztben álló teherautót.
Az sem biztos, hogy az idős férfi aki egyébként a rendőrség tájékoztatása szerint érvényes jogosítvánnyal rendelkezett tudatában volt annak, hogy szabálytalanul közlekedik, hiszen szomszédai állítják, nemigen járt Félegyházán kívül a Ladával, pláne nem az autópályán.
A balesetben minden bizonnyal nagyban közrejátszhatott zaklatott idegállapota, a felesége iránti aggódás is. Biztosan minél hamarabb oda akart érni élete párjához, sietett, esetleg pánikba esett… Ezekre a kérdésekre már soha nem kaphatunk választ.
Az utca lakói is döbbenten állnak a tragédia előtt.
Matildka, Tóni bácsi felesége vasárnap reggel elesett a konyhájukban. A mentők combnyaktöréssel fél kilenc körül szállították el a kecskeméti kórházba, Tóni bácsi nem sokkal utánuk indult el. Sietett, még a fűtést sem zárta el. Nagyon sajnáljuk őket… sóhajtott nagyot az idős párral egy utcában lakó Tóth Lászlóné.
Én is láttam a házuk előtt a mentőautót, aztán amikor a mentősök már elmentek, úgy tíz perccel később Tóni bácsi is kiállt a Ladával. Akkor még nem tudtam, hogy a feleségét ilyen komoly baj érte tette hozzá a szembeszomszéd, Ficsor Imre.
Mint tőlük megtudtuk: az idős pár korábban Petőfiszálláson lakott, Kiskunfélegyházára körülbelül húsz éve költöztek, és azóta éltek ott kettesben.
Barátságos, jószándékú ember volt Tóni bácsi, segítettük egymást, ahogy tudtuk szólalt meg újra Ficsor Imre. Hihetetlen, ami vele történt, értetlenül állunk előtte. Lehet, hogy a ködben nem is vette észre, hogy az autópályán van, és hogy forgalommal szemben halad? Nem tudjuk… Az biztos, hogy Tóni bácsi soha nem ment messzire a kocsival, csak itt a városban használta, hogy bevásároljanak a boltban vagy a piacon. Nem hiszem, hogy járt volna korábban az autópályán mondta csendesen a szomszéd.
Noha ebben az esetben valószínűleg nem a sofőr egészségi állapota, hanem zaklatottsága, zavarodottsága vezetett a tragédiához többen is állították, az idős félegyházi férfi szellemileg és fizilailag is jól tartotta magát azért érdekes lehet tudni, ilyen korban milyen feltételekkel hosszabbíthatja meg egy sofőr jogosítványát.
Nos, negyvenéves korig legfeljebb tíz, negyvenhatvan éves kor között öt, hatvanhetven év között három, míg hetven év fölött két évre érvényes az egészségügyi alkalmassági vélemény.
Azaz hetven fölött a gépkocsivezetők már két évenként kötelesek megjelenni a háziorvosnál vizsgálatra. A páciens állapotától függ, hogy mi mindent vizsgál meg ilyenkor az orvos, de az biztos, hogy az alkalmasságihoz elengedhetetlen a látás-, hallás-, és egyensúlyi-vizsgálat, a vérnyomás-mérés, a végtagok megtekintése.
Forrás: baon.hu