Postás sztrájk: 29 szervezőt azonnal kirúgtak
Hozzátette: a Kézbesítők Szakszervezetének felhívására 2009. december 22-én mintegy 150, december 23-án pedig 100 kézbesítő nem vette fel a munkát annak ellenére, hogy a munkáltató több alkalommal is felhívta figyelmet a sztrájk jogalap nélküliségére. A Magyar Posta december 22-én fordult a Fővárosi Munkaügyi Bírósághoz, kérve, hogy mondja ki a Kézbesítők Szakszervezete által megkezdett sztrájk jogellenességét.
A bíróság december 28-án kelt végzésében jogellenesnek ítélte a Kézbesítők Szakszervezete által megtartott munkabeszüntetést. A szóvivő elmondta, hogy a munkáltatói jogkört gyakorló helyi postavezetők a felmondást és a figyelmeztetést csütörtökön adták át az érintetteknek. A döntést arányosnak és jogszerűnek tartja a munkáltató, amelyet az ügyfelek és a becsületesen dolgozó postások érdekében is meg kellett hozni.
Tomecskó Tamás hangsúlyozta, a Kézbesítők Szakszervezete bíróság által is kimondott jogellenes munkabeszüntetése súlyosan sértette a Magyar Posta gazdasági érdekeit, csorbította a társaság jó hírnevét, és alkalmas volt arra, hogy megingassa a lakosság és az üzleti ügyfelek postába vetett bizalmát.
A szóvivő kijelentette: a Magyar Posta fontosnak tartja az érdekképviseletekkel való korrekt együttműködést, jelentőséget tulajdonít véleményeiknek, jogos követeléseiknek, tiszteletben tartja a sztrájkhoz való jogot, de csak törvényes keretek között. Tomecskó Tamás elmondta, a Magyar Posta Zrt. a közeljövőben kártérítési igénnyel is él a jogellenes sztrájkot szervező Kézbesítők Szakszervezete ellen, amelyben a kimutatható kár megtérítését követelik az érdekképviselettől. (privatbankar.hu)